Sou a: Inici / Notícies / Visites de professionals de l'ensenyament a l'Escola del Treball

Visites de professionals de l'ensenyament a l'Escola del Treball

Equips directius del País Basc, de la Delegació del Ministeri de la Comunitat francesa de Brusel·les i professorat i assessors d'universitats xilenes visiten l'Escola
Visites de professionals de l'ensenyament a l'Escola del Treball

Directors dels centres de la Red de Centros Diocesanos amb José Luis Durán i Enric Vallés, membres de l'equip directiu de l'escola.

Aquest mes d’octubre diferents professionals de l'ensenyament nacional i internacional, han visitat la nostra escola amb objectius diversos d'intercanvi i valoració d'experiències comunes dintre d'un mateix camp pedagògic.

Visita de directors de la Red de Centros Diocesanos

Directors de quatre centres de formació del País Basc, el Sr. Juan Manuel Seco, del “Centro Formativo Somorrostro”, el Sr. Eduardo Garay del “Centro de FP Zulaibar”, el Sr. Javier Laiseca del “Centro Formativo Otxarkoaga” i el Sr. Carlos Vargas del  “Colegio San Viator” van visitar el 17 d’octubre l'Escola del Treball per conèixer l'experiència del nostre centre en la integració als sistemes de qualitat. Aquests centres estan integrats a la Red de Centros Diocesanos de la Iglesia de Bizkaia.

El Centre Somorrostro és una de les escoles de referència a Euskadi de la Red de Centros Integrales de Formación Profesional del Gobierno Vasco, entre altres.

Creada el 1947, Somorrostro atén actualment més de 5.000 alumnes dintre de l'ensenyament reglat i no reglat.

Des de l'any 2004 el centre compta amb la Certificació ISO 9001:2000 i manté relacions externes i aliances constants amb empreses i institucions públiques i privades per garantir l'atenció a la seva comunitat educativa.

Visita de la Délégation du Ministère de Brusel·les

El 7 d'octubre La Délégation du Ministère de la Communauté française de Brusel·les, a Bèlgica, va visitar també el nostre centre després d'haver assistit a diferents reunions amb els representants del Departament d'Ensenyament.

L'objectiu principal era conèixer el funcionament del nostre programa Qualifica’t pensat perquè les persones i les empreses trobin l'orientació, el reconeixement i la formació professional que millor s'adapta a les seves necessitats.

Tothom qui participa en el programa pot obtenir una certificació parcial o total que es pot capitalitzar, si es disposa dels requisits acadèmics d’accés, per a l'obtenció d’un títol de formació professional.

Visita de la Universidad Técnica Federico Santa María de Xile

Finalment, també el 7 d’octubre, assessors tècnics i professorat de la Universidad Técnica Federico Santa María de Xile van visitar l'Escola del Treball en el marc d'una sèrie de visites concertades a centres de referència a Barcelona dintre de programes de Qualitat i Innovació Educativa.

« Febrer 2023 »
Febrer
DlDtDcDjDvDsDg
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728
Altres seus web de l’Escola del Treball

Entorns virtuals d’aprenentatge

Estudis

acreditat

  • Serveis d’assessorament i reconeixement

Assessorament Reconeixement

 

    BannerMinisteri

    LogoImpuls_LLE