Sou a: Inici / Visita de professors de l’Escola al CIFP Politécnico de Santiago de Compostela

Visita de professors de l’Escola al CIFP Politécnico de Santiago de Compostela

L’objectiu de la visita és la coordinació d’un dels projectes d’innovació liderats per l’Escola del Treball
Visita de professors de l’Escola al CIFP Politécnico de Santiago de Compostela

Professors del CIFP Politécnico de Santiago, del IES Alonso Quijano, de l'Institut Premià de Mar i de l'Escola del Treball

El passat dia 13 de febrer dos professors del Departament d’Electrònica de la nostra Escola van visitar el CIFP Politécnico de Santiago, a Santiago de Compostela, amb l’objecte de coordinar un dels projectes d’innovació que lidera la nostra Escola, un altre centre de referència de formació professional a Galícia.

En aquest viatge els professors també van visitar l'empresa Televés, una empresa dedicada a la investigació, disseny, fabricació i comercialització d'equips per a la recepció i distribució del senyal de televisió; en la visita van estar acompanyats dels professors dels altres centres que participen en aquest projecte.

Aquestes jornades de treball conjunt van ser també molt profitoses i la rebuda que van tenir per part del centre, excel·lent.

El projecte d’innovació s’anomena “Una instalación didáctica de Infraestructuras comunes de telecomunicaciones (ICT). Servicios de telefonía y banda ancha (TBA)”.

L’equip de professors d’electrònica del nostre centre que lidera el projecte està format per: Ramon Tortadés, Alberto Larraz, Lluís Sendra i el coordinador del projecte, Blai Ruiz.

Els centres que participen en aquest projecte són: CIFP Politécnico de Santiago (Santiago de Compostela), IES Alonso Quijano (Quintanar de la Orden, Toledo) i Institut Premià de Mar (Premià de Mar, Barcelona).

Propers esdeveniments

Inici de curs 2019-2020

Setembre 2019

« Setembre 2019 »
Setembre
DlDtDcDjDvDsDg
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30