Sou a: Inici / Notícies / Professor de l’Escola del Treball visita la Miyakojima Technical Senior High School d’Osaka

Professor de l’Escola del Treball visita la Miyakojima Technical Senior High School d’Osaka

La trobada s’emmarca en l’establiment de relacions i futurs intercanvis del nostre centre amb l’escola tècnica japonesa

Des de l’estiu passat l’Escola del Treball va establir els fonaments de futurs intercanvis entre professors del Departament de Fabricació Mecànica de la nostra escola i professors del Departament d’Estructures i Obra Civil de l’Escola Tècnica Miyakojima d’Osaka, al Japó.

El passat més d’agost el professor del Departament de Fabricació Mecànica de la nostra escola, en Pere Briñol Esqué, va participar en una jornada tècnica, dedicada al disseny i construcció d’estructures de ponts metàl·lics, organitzada per l’ajuntament de la ciutat japonesa d’Osaka i en col·laboració amb la Miyakojima Technical Senior High School, una de les més prestigioses i avançades escoles professionals de la zona de Kansai (Prefectura d’Osaka).

Aquest estiu el professor Pere Briñol torna a visitar el centre japonès per manifestar la voluntat del professorat i l’alumnat de l’Escola de poder establir lligams permanents amb intercanvi de coneixements i de bones pràctiques educatives.

L’Escola del Treball lliurarà, a través del Sr. Briñol, el símbol del nostre centre: una escultura modernista de l’escultor Josep Llimona que representa l’esforç del treball i que presideix el vestíbul del nostre centre. També oferirà una litografia que fa referència a l’estàtua del forjador i a l’esgrafiat, on consta el lema del nostre centre, “Labor prima virtus” impressos amb motiu de la certificació de UNE en ISO 9001:2008 i ser centre d’excel·lència educativa en el model EFQM.

« Març 2023 »
Març
DlDtDcDjDvDsDg
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Altres seus web de l’Escola del Treball

Entorns virtuals d’aprenentatge

Estudis

acreditat

  • Serveis d’assessorament i reconeixement

Assessorament Reconeixement

 

    BannerMinisteri

    LogoImpuls_LLE