Sou a: Inici / Notícies / Visita de l’escola tècnica Miyakojima

Visita de l’escola tècnica Miyakojima

Els dies 22 i 23 de desembre representants i alumnes de l’escola japonesa van visitar l’Escola del Treball per seguir establint nexes d’unió i signar un document d’agermanament
Visita de l’escola tècnica Miyakojima

Alumnes i respresentants de l'escola Miyakojima amb el director de l'Escola del Treball

La trobada d’aquest desembre és un dels punts culminants dels contactes de col·laboració que l’Escola, a través del professor Pere Briñol i del Sr. Taichi Kondoo van iniciar amb la Miyakojima Technical Senior High School d’Osaka (Japó), l’estiu del 2012 amb l’objectiu d’incentivar els nostres alumnes en projectes de caire cientificotècnics i estudiar la possibilitat d’intercanviar, en un futur proper, idees i projectes entre les escoles.

A finals del curs 2012-2013, es va completar el primer projecte conjunt: el disseny i la fabricació d’un pont metàl·lic i la iniciativa va ser reconeguda mútuament amb un intercanvi de diplomes.

Dins d’aquest marc de col·laboració, l’estiu de 2013, el professor Pere Briñol –en un viatge privat– va ser rebut pel director de la Miyakojima School, el Sr. Den Kooichi i entre altres actes es va decidir avançar en les nostres col·laboracions durant el curs 2013-2014, coincidint amb el Centenari de l’Escola del Treball.

Els contactes han anat enfortint-se des d’aleshores i s’han institucionalitzat, amb l’edició dels Premis Internacionals Rafael Campalans premiant els alumnes japonesos i que van comptar amb la presència del Cònsol General del Japó Sr. Takashi Fuchigami.

La Miyakojima Technical Senior High School està inclosa en un programa d’excel·lència educativa en ensenyaments cientificotècnics avalada pel govern japonès i dins d’aquest marc vol fer extensiva la seva experiència a la nostra escola.

És per aquest motiu que una representació d’alumnes i professors de l’escola japonesa, acompanyats per un intèrpret i un guia oficial, van visitar l’Escola els dies 22 i 23 de desembre de 2014; una de les finalitats era la de conèixer els mètodes educatius de Catalunya i, especialment, els de l’Escola del Treball de Barcelona, així com també, fer una presentació del seu actual projecte de recerca, consolidar els nostres lligams i fer-nos partícips dels beneficis de la seva excel·lència educativa.

La visita va començar el dilluns 22 de desembre amb  la recepció de l’equip directiu al representants i alumnes de l’escola japonesa per celebrar una taula rodona, visitar les classes i signar un document de d’agermanament i suport entre els dos centres.

El dia 23 es va presentar el projecte Miyakojima a l’Escola, es van lliurar diplomes del centre japonès al nostre centre i finalment, va haver una cerimònia d’acomiadament. A més, els visitants japonesos van poder gaudir també de la ciutat i van visitar el Palau Robert i el Barcelona Supercomputing Center.

« Desembre 2022 »
Desembre
DlDtDcDjDvDsDg
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Altres seus web de l’Escola del Treball

Entorns virtuals d’aprenentatge

Estudis

acreditat

  • Serveis d’assessorament i reconeixement

Assessorament Reconeixement

 

    BannerMinisteri

    LogoImpuls_LLE