Sou a: Inici / Visita de l’empresa Rubio Monocoat al Departament de Fusta de l’Escola del Treball

Visita de l’empresa Rubio Monocoat al Departament de Fusta de l’Escola del Treball

Els alumnes han pogut fer una classe pràctica amb els productes innovadors de la marca
Visita de l’empresa Rubio Monocoat al Departament de Fusta de l’Escola del Treball

La classe durant la visita

El dijous 24 de gener l’empresa Rubio Monocoat va visitar el nostre centre per presentar els seus olis a més de la trentena d’alumnes de la branca de fusta i moble; una activitat coordinada pel professor Jordi Sallent, professor del Departament.

La seva visita ha permès els nostres alumnes conèixer i experimentar de primera mà amb els productes Rubio Monocoat: olis innovadors que ofereixen avantatges i enormes possibilitats per protegir i decorar la fusta; uns materials més ecològics i sostenibles que ens allunya de la plastificació de la fusta dels tradicionals vernissos amb dissolvents i ens apropa al tacte i la calidesa de la fusta natural.

Aquesta és una aposta de l’empresa pels professionals del futur que prossegueix en la seva estratègia de presentar els seus olis als estudiants de formació professional de la branca fusta-moble, i en aquest cas, als alumnes de l’Escola del Treball, deixant constància de la importància d’aquesta família en el nostre centre.

Mes informació i vídeo de la visita en aquest enllaç

Propers esdeveniments

Inici de curs 2019-2020

Setembre 2019

« Setembre 2019 »
Setembre
DlDtDcDjDvDsDg
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30