Sou a: Inici / Notícies / Visita les instal·lacions d’Alstom Transporte a Santa Perpètua de Mogoda

Visita les instal·lacions d’Alstom Transporte a Santa Perpètua de Mogoda

El passat dimarts, 23 d’octubre, una representació de la nostra Escola, formada per alguns membres de la direcció, pels responsables d’Escola-Empresa i per professors dels Departaments d’Electricitat, Electrònica i Fabricació Mecànica, va visitar les instal·lacions que Alstom Transporte té a Santa Perpètua de Mogoda
Visita les instal·lacions d’Alstom Transporte a Santa Perpètua de Mogoda

Representació de l'Escola del Treball a les instal·lacions de l'empresa Alstom

L’amplia i detallada visita a Alstom Transporte tenia com a objectiu conèixer els diferents processos que comporten la fabricació de trens, metros i tramvies, que Alstom realitza en aquestes instal·lacions.

Així, acompanyats pel responsable de RRHH (RH Manager) d’Alstom Transporte, el Sr. Juan Antonio Morales, i d’un responsable de cada secció, van visitar els tallers i naus de mecanització, soldadura, d’instal·lacions elèctriques dels tramvies, pintura, muntatge i de proves i assaigs mecànics i elèctrics. Es va poder apreciar l’alt nivell existent en la soldadura robotitzada d’alumini, així com els diferents robots de mecanitzat de xapes, planxes i d’altres materials.La visita ha permès també, conèixer el perfil professional necessari per a cadascuna de les diferents seccions visitades.

Aquesta visita ha suposat un primer contacte entre la nostra Escola i l’empresa Alstom, per tal de valorar la possibilitat d’establir un conveni de col·laboració per a la realització de pràctiques del nostre alumnat en aquesta empresa i també, per tenir en compte els nostres alumnes per a futures incorporacions laborals.

La direcció de l’Escola agraeix al Sr. Juan Antonio Morales i al personal d’Alstom l’atenció i dedicació que ens han dispensat durant aquesta visita

José Luis Durán Moyano

Subdirector de Formació Professional

« Març 2023 »
Març
DlDtDcDjDvDsDg
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Altres seus web de l’Escola del Treball

Entorns virtuals d’aprenentatge

Estudis

acreditat

  • Serveis d’assessorament i reconeixement

Assessorament Reconeixement

 

    BannerMinisteri

    LogoImpuls_LLE