Sou a: Inici / Notícies / Un alumne de l’Escola medalla d’or a Spainskills

Un alumne de l’Escola medalla d’or a Spainskills

L’alumne Èrik Rodríguez Moriana del Cicle del Grau superior de Manteniment electrònic guanya la medalla al concurs estatal d’FP
Un alumne de l’Escola medalla d’or a Spainskills

El guanyador i el professor de l'Escola a Spainskills

El Ministeri d’Educació i Formació Professional organitza i promou competicions de destreses, Spainskills, un concurs estatal de formació professional que premia els alumnes d’FP que desenvolupen les seves habilitats o skills en un concurs davant d’un jurat i que constitueixen un valuós instrument divulgatiu de la Formació Professional i un mitjà per estimular estudiants, professorat i empreses, a més d’una plataforma d’intercanvi i un fòrum de debat sobre de l’evolució dels estàndards professionals, la qualitat i la innovació en els diferents sectors productius.

Aquest any, el campionat Spainskills s’ha dut a terme del 27 al 30 de març a Madrid, i en aquest entorn dos alumnes de l’Escola han concursat en el certamen. El nostre alumne del Cicle de grau superior de Manteniment electrònic, Èrik Rodríguez, tutoritzat pel professor Eduardo de la Rosa, ha guanyat la medalla d’or d’electrònica en representació de Catalunya.

Catalunya ha obtingut un total de 10 medalles en la seva participació en el campionat Spainskill; al campionat han participat 31 alumnes de diferents centres d’arreu del país que van resultar guanyadors de l’edició Catskills 2018, i 11 d’ells han obtingut medalla.

La competició a escala mundial (World Skills) se celebrarà a l’agost a Kazan, Rússia, on participaran els alumnes que han obtingut la medalla d’or. Al World Skills participen un total de 80 països.

Des de l’Escola volem agrair els nostres alumnes aquest premi, fruit de l’esforç, el treball en equip i la competitivitat i emprenedoria, que el nostre centre vol exemplificar. Felicitats a tots ells i a tota la nostra comunitat educativa que ho ha fet possible.

« Març 2023 »
Març
DlDtDcDjDvDsDg
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Altres seus web de l’Escola del Treball

Entorns virtuals d’aprenentatge

Estudis

acreditat

  • Serveis d’assessorament i reconeixement

Assessorament Reconeixement

 

    BannerMinisteri

    LogoImpuls_LLE