Sou a: Inici / Notícies / Professors finlandesos visiten l’Escola del Treball

Professors finlandesos visiten l’Escola del Treball

Els docents finesos s’interessen en conèixer el funcionament de la Formació Professional a Catalunya a través de l'experiència de la nostra escola
Professors finlandesos visiten l’Escola del Treball

Professors de l'escola Lapland amb representats de l'equip directiu i la professora Mercè Quílez


El proppassat divendres 19 de febrer tres professors del centre Lapland Vocational College a Rovaniemi, Finlàndia, Markus Pylväs, Sirpa Määttä i Ismo Molkoselkä van visitar la nostra Escola com a centre de referència de la formació professional a Catalunya. Aquesta trobada s’emmarca en la voluntat del centre finès de conèixer el sistema educatiu a Catalunya i en concret el funcionament de la Formació Professional a través de l’experiència dels nostres docents i alumnes, i poder compartir així experiències en un centre tan emblemàtic com l’Escola del Treball. De fet, anys enrera, Carmelo Gómez, director de l'Escola del Treball, juntament amb altres directors de Barcelona i més professionals de l'Ensenyament del Consorci d'Educació de Barcelona, ja va visitar aquest centre de Rovaniemi per compartir una experiència similar.

Lapland Vocational College és un centre de formació professional a Lapònia que ofereix més de 31 qualificacions professionals diferents que van des de les famílies dels Recursos Naturals i el Medi Ambient, les de Ciències Naturals, de la Tecnologia de la Informació i Comunicacions passant per les famílies de Ciències Socials, Negocis i Administració, Serveis Socials, Salut i Esport, Bellesa o finalment les de Tecnologia, Comunicació i Transport.

És ben coneguda a Europa l'excel·lència del sistema educatiu finlandès. El principal objectiu de la política educativa finlandesa és oferir a tots els ciutadans la igualtat d'oportunitats per a rebre educació, independentment de la seva edat, domicili, situació financera, el sexe o la llengua materna. L'educació a Finlàndia és considerada com un dels drets fonamentals de tots els ciutadans.

« Març 2023 »
Març
DlDtDcDjDvDsDg
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Altres seus web de l’Escola del Treball

Entorns virtuals d’aprenentatge

Estudis

acreditat

  • Serveis d’assessorament i reconeixement

Assessorament Reconeixement

 

    BannerMinisteri

    LogoImpuls_LLE