Sou a: Inici / Premis Rafael Campalans de l’Escola del Treball del curs 2013-2014

Premis Rafael Campalans de l’Escola del Treball del curs 2013-2014

El passat 26 de juny es van entregar els premis de la 27a. convocatòria a la Sala d’actes del centre
Premis Rafael Campalans de l’Escola del Treball del curs 2013-2014

Convocatòria dels Premis Rafael Campalans d'aquest curs

En aquesta convocatòria  més de 25 treballs d’alumnes han estat premiats dintre de les dues modalitats que es contemplen: treballs de recerca dels alumnes de batxillerat o crèdits de síntesis o de projecte final dels cicles formatius d’alumnes; tots dos tipus, que hagin estat presentats aquest curs com a matèria curricular.

Els Premis Rafael Campalans van estar creats per estimular els alumnes a l’estudi, la recerca, la iniciativa, la feina ben feta i el desenvolupament de la seva autonomia.

En  l’assignació de premis, pel que fa al batxillerat, un jurat integrat pel professorat que ha participat en la tutoria dels treballs de recerca, els caps de departament, la coordinadora del batxillerat i la coordinadora pedagògica, en representació del director, van jutjar els millors treballs.

Pel que fa als cicles formatius, un jurat integrat pel professorat adscrit al corresponent departament de la família professional i un representant de l’equip directiu en representació del director,  van seguir el procediment d’assignació de premis.

Pel que fa als premis en el batxillerat, s’atorguen dos primers, amb una dotació de 100€ i dos segons premis, amb una dotació de 60€, corresponents a les modalitats que es cursen a l’Escola.

Respecte a la formació professional, hi pot haver, per família professional:

  • pels cicles de grau mitjà, un primer i segon premi.
  • pels cicles de grau superior, un primer i un segon premi.

La dotació dels primers premis de grau mitjà i superior ha estat també de 100€ i la del segon premi de 60€.

Els Premis Rafael Campalans d’enguany s’atorguen cada any amb la col·laboració de l’AMPA i, aquesta edició, van ser lliurats el passat 26 de juny en una solemne cerimònia a la Sala d’actes de l’Escola i durant la festa de final de curs.

Família ProfessionalTipus de Premi (1r / 2n )EspecialitatCicleTutor/aNom del TreballAlumne/a o Grup d'alumnes
Química 1r Laboratori CFGM Maria Jesús Fernández Rodríguez Anàlisi i control de qualitat d'aigua dolça Núria Fernández Gayán, Claudia Gayón Pons
Química 2n Laboratori CFGM Maria Jesús Fernández Rodríguez Anàlisi i control de qualitat d'aigua dolça Fabiola Zevallos Morán, Alyssa Idrogo Vera
Química 1r Laboratori d'anàlisi i control de qualitat CFGS Francesc Pujol Urban Posada en marxa d'un cromatògraf de gasos Olga Pastor Fernández, Osvaldo Rodas Cassar
Química 2n Fabricació de productes farmacèutics i afins CFGS Elisa Terol Enseñat Emicentrum Health Àlex Rodríguez Duran, Antonio Cambero Bachiller, Irene Vázquez Molina
Manteniment 1r Instal·lació de Producció de Calor CFGM J.M. Brufau Projecte d'instal·lació solar en un habitatge unifamiliar Bernat Fisas Jindra
Manteniment 2n Instal·lacions frigorifiques i climatització CFGM C. Pradas Projecta de climatització en un habitatge unifamiliar Jonatan Cabezas Pedro, Aleksandr Senchukov
Manteniment 1r Eficiencia Energètica CFGS M.A.Barbero Projecte d´ACS amb recolçament solar al Hotel Juan Carlos I Varam Danielyan, Armand Royo Sevilla
Manteniment 2n Prevenció de Riscos Professionals CFGS G. Balcells, D. Faggembauu Informe d'avaluació de riscos per a l'empresa Chemical Solutions Sara Santiago Manresa, Laura Álvarez de Alba
Electrònica 1r. Instal·lacions de Telecomunicacions CFGM Joan Barbero Projecte d'instal·lació de telecomunicacions del càmping Les Aigües Jonathan Franco Miguel
Electrònica 2n. Instal·lacions de Telecomunicacions CFGM Joan Barbero Instal·lació de TV, CCTV, Seguetat i Xarxa d'un restaurant Oriol Villorbina Balncher
Activitat Física 1r Animació d'activitats físiques i esportives CFGS Sofia Amado Camrubí Cursa d'orientació gimcana amb el col.legi Santa Isabel Lluis Albero Lomas, Victor Barreda Cervera, Kevin Cheung Zee, Luís Guim Santacana, Sergi López Dalmau, José Guillermo López Paya, Aldo Pisa Parra,
Fabricació Mecànica 1r Soldadura i Caldereria CFGM Tomás Lorenzo Màquina corbadora de perfils Daniel Muñoz Querol
Fabricació Mecànica 2n Mecanització CFGM A. Florit A.Valverde Matriu de tall Eduardo Garde Cano
Fabricació Mecànica 1r Construccions Metàl·liques CFGS D. Santos J.M. Tomás Maqueta d'un pont Jeannette Linares García, Fernando Reina Casas
Fabricació Mecànica 2n Disseny en Fabricació Mecànica CFGS Rafel Francés Automatización sostenible de un sistema de carga de contenedores en el puerto de Barcelona César Blanco Cumplido, Iván Hernández Chaves, Antoni Gil Casanovas
Arts Gràfiques 1r Producció en Indústries d'Arts Gràfiques CFGS Jordi Pardo Pack Centenari Gabriel Angel Bauça Ripoll, Clara Domínguez Baltuille, Carlos Fernández Guerra, Inmaculada Gómez Rodríguez, Pau Gort Machado, Laura Moles Llobet, Daniel Felipe Reyes Cruz, Miguel Riera Ortega, Julian Román Gris, Maevon Lydeth Román Saguid, Juan Camilo Zuluaga Londoño, Daniel Portales Zaragoza.
Arts Gràfiques 1r 2JGPD Preimpressió Digital CFGM Miguel Ibáñez Revista DOTZE Dave Quiñonez Lino
Arts Gràfiques 2n 2JGPD Preimpressió Digital CFGM Miguel Ibáñez Revista DOTZE Bernat Montseny Serres
Administració i Gestió 1r Secretariat CFGS Esther García Gonzaga Desfilada de Simoneta Lacroix Belén Roppolo Rodríguez, Sheila Rubert Calderón, Christian Hinojosa Llacsahuache, Inmaculada Gómez Reyes,
Administració i Gestió 2n Administració i Finances CFGS Joaquim Delgado Belmonte Eco Kids Bcn Verónica Pérez Sánchez, Neus Roig Vericat, Anaïs Royo Puerta
Fusta 1r Instal·lació i Moblament CFGM Encarna González Ojeda Pèrgola Montserrat Martínez Gómez
Fusta 2n Fusta i Moble CFGM Encarna González Ojeda Rellotge Joel Camazón García
Batxillerat 1r Humanitats i Ciències Socials 2n de Batxillerat Joan Busquets No Kingdom For a Queen Ana Laura Oliveira Gasull
Informàtica 1r Desenv. Aplicacions Multiplataforma CFGS Julio Amorós Alonso Arcowabunga (Realitat Aumentada) Bernabé Gonzalez Garcia, Joaquim Dalmau Torvà, Victor Purcallas Marchesi, Marc Sabatè Piñol
Informàtica 2n Desenv. Aplicacions Multiplataforma CFGS Julio Amorós Alonso Beat Ach (Joc de reptes per geolocalitzacio) Cristian Ruiz Bonilla, Santiago Ruiz Andres, Francesc Sató Basanta
Edificació i Obra Civil 1r PROJECTES D'EDIFICACIÓ CFGS ÀNGEL M. GRÀCIA MINDÁN Anàlisi Projecte casa bloc BCN. Arquitectura Racionalisme Mònica Vinyes Francas
Edificació i Obra Civil 2n Realització i Plans d'Obres CFGS M. Sancho i Professor A. Valverde Projecte crèdit de Sintesi Jonatan Moreno Paniagua
Electricitat 1er Automatització i robótica industrial CFGS J.Forcadell Procés de fabricació del formatge Eduard Carrasco Rua, Ivan Duran Bayón
« Desembre 2017 »
Desembre
DlDtDcDjDvDsDg
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

IOC - Centre col·laborador